Chcete rozvíjet čtenářskou nebo matematickou gramotnost svých dětí? Znalost úrovně gramotnosti vám pomůže s výběrem materiálů správné obtížnosti.


Ukázka zprávy

Test čtenářské a matematické gramotnosti je adaptivní, postupně se přizpůsobuje dítěti na základě jeho odpovědí na otázky. Děti v průměru řeší 25 až 30 úloh a obvyklá doba řešení je přibližně 45 minut. Úlohy pro nejmladší čtenáře jsou navíc doplněny o nahrávky zadání úloh. V testu pracujeme se 7 úrovněmi gramotnosti (nečtenář, začátečník, průzkumník, objevitel, profík, specialista a expert) a ověřujeme tři základní čtenářské dovednosti – získávání a zpracování informací a zhodnocení textu. Ukázku testu si můžete prohlédnout zde.

Výsledek je k dispozici ihned po ukončení testu a obsahuje konkrétní popis úrovně čtenářských dovedností dítěte (znalost úrovně využijete zejména v záložce Materiály). Součástí zprávy jsou i tipy na vhodné knihy a deskové hry.


Procvičovací testy jsou krátké desetiminutové testy, které slouží k procvičení učiva z českého jazyka a matematiky. Jsou určeny dětem od 3. do 9. třídy a obsahují maximálně 10 úloh. Jejich vyřešení zabere přibližně 10 až 20 minut a vyhodnocení máte okamžitě k dispozici. Stačí si jen vybrat třídu, do které vaše dítě chodí, přiřadit testy a můžete začít testovat.


Přesvědčili jste mě, chci se registrovat.

Nejoblíbenější testy

Procvičovací testy

Slouží k procvičení nebo zopakování učiva z českého jazyka a matematiky. Obsahují více než 500 krátkých tematických testů.   

Test čtenářské gramotnosti

Určí úroveň gramotnosti a zároveň zařadí vaše díte na mapě učebního pokroku. Získáte i přístup k doporučeným materiálům na rozvoj čtenářské gramotnosti. 

Test matematické gramotnosti

Je adaptivní test, který se postupně přizpůsobuje dítěti na základě jeho odpovědí na otázky. Určí úroveň gramotnosti a zároveň zařadí vaše díte na mapě učebního pokroku.

...